top of page

2023 - 2024 н.р.

      

      Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, — одна з умов відчуття життєвої повноцінності. Своє майбутнє ми визначаємо задовго до останнього шкільного дзвінка. Обираючи професію, стараємося зважити всі «за» і «проти» того чи іншого заняття, що приваблює, «приміряти його на себе».

        У рамках профорієнтаційної роботи 24  квітня  у  навчальному  закладі  викладачами   вищого  професійного  училища  №41  м.Тульчина проведено бесіду з учнями випускних класів.  

 У ході спілкування зі школярами викладачі   надали вичерпну інформацію щодо умов вступу до навчального закладу та особливостей навчання, про можливості розкриття своїх здібностей у позаурочний час – у науковій чи громадській роботі, у спорті чи культурно-масовому житті.Представники професійного  училища   щиро сподіваються, що їх робота не була даремною і допоможе зробити правильний вибір майбутнім абітурієнтам.

12  квітня до  навчального закладу завітала Жуковська  Яна  Василівна -провідний  інспектор  відділу  ОППР та  ЗЦЗ  Могилів-Подільського  РУ ГУ ДСНС  України  У  Вінницькій  області,  капітан  служби  цивільного  захисту, яка поділилася з нами цінною інформацією з пожежної безпеки, цивільного захисту, мінної  безпеки, техногенної безпеки та багатьох інших цікавих тем, пов'язаних із безпечним середовищем. Зустріч була дуже інформативною та корисною для всіх присутніх. Під час діалогу  учасники  освітнього  процесу отримали важливі поради щодо забезпечення безпеки та дізналися про сучасні методи попередження надзвичайних ситуацій,  активно обговорювали та розглядали всі аспекти безпечного середовища, що є важливим для нашого благополуччя та здоров'я, а особливо під час воєнного стану.

На  згадку  про  зустріч  Яна  Василівна  подарувала  учням  4-го  класу  методичні  розробки  щодо  безпечної  поведінки  під  час  надзвичайних  ситуацій.

«Поезія. Таке коротке і таке змістове слово!

Вона і втішить, і пригорне, і приголубить… »

                                                                                            Ліна Костенко

Весна багата на визначні події для митців слова та книголюбів. 21 березня  відзначається  Всесвітній день поезії.З нагоди свята в навчальному  закладі  відбувся  поетичний  калейдоскоп «Поезія – це  діамант,  величиною  в  слово».     На  захід  були  запрошені  клембівські  поети,  а  саме:  Гаджук  Галина  Василівна,  Крижанівський  Віктор  Петрович,  Маковій  Лідія  Антонівна,  Сирітко  Микола  Іванович,    Волошина  Наталія  Михайлівна,  Вікаренко  Ольга  Миколаївна.

Здобувачі освіти із захопленням слухали вірші поетів-земляків, задавали питання, які хвилюють сучасну молодь. Особливо вражали автобіографічні вірші, «мотивуюча» поезія, а також твори про болюче сьогодення.Школярі  долучилися до художнього читання поезії, адже вона втішає та пригортає, голубить та проникає в таємниці людської душі.

       14 березня у світі щорічно відзначається одне з самих незвичайних свят - Міжнародний день числа «Пі». Вперше День числа «Пі» відзначили в 1988 році в науково-популярному музеї Експлораторіум в Сан- Франциско. Придумав це свято роком раніше фізик Ларрі Шоу. Дату 14 березня він вибрав не випадково, адже у загальновідомому числі «Пі» цифри вказують на 3 (третій місяць в році), і 14 число березня. З нагоди Міжнародного Дня числа «Пі» у навчальному закладі учнями 9 – Б класу під керівництвом учителя математики Бабій Наталії Іванівни  проведено загальношкільну наукову Пі-конференцію.

 

 


 

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця дата приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році. Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента України на заміну  Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.

З  метою розширення  знань учнів про історичні події афганської війни; виховання поваги і пошани до воїнів-інтернаціоналістів та їх матерів, до трагічної сторінки нашої історії; зміцнення почуття патріотизму, гордості за славних героїв України та їх побратимів  у  навчальному  закладі  проведено  виховні  години:  «Афганістан – то біль і смуток, чиєсь обірване життя…»,  «Крізь  пекло  афганської  війни»; перегляд документального фільму «Останній солдат Афганістану»;  уроки мужності «Гіркі спогади воїна-афганця»; години  спілкування «Рани,  які  не  загоюються»;  тематичні  виставки:  «Афганістан – ти  біль  моєї  душі»,  «Афганці» - Клембівки».

 День 15 лютого – це не тільки данина пам’яті загиблим, але і вираз глибокої вдячності всім, хто повернувся додому, хто чесно і мужньо виконав і виконує свій військовий і громадянський обов’язок.

                                                                              

             

 

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

З метою привернення уваги здобувачів  освіти,  вчителів, батьків до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, профілактики правопорушень, злочинності в учнівському середовищі та виховання загальнолюдських моральних цінностей з 25 листопада по 10 грудня у  навчальному  закладі була проведена міжнародна акція «16 днів проти насильства".

Протягом  акції практичним  психологом  Колісник  Н.І. було  проведено:  заняття  «Формування  навичок  безпечної  поведінки» (7 клас);  година  спілкування  «Насилля  в  сім’ї:  види,  наслідки,  шляхи  подолання» (11 клас);  бесіди:  «Твоя  безпека  в  твоїх  руках» (9 клас),  «Школа – простір  без  насильства» (3 – 4 класи),  «Правила  поведінки  в  незнайомій  компанії» (5 клас),  «У  шкільній  родині  без  насильства» (6 клас),  «Захищаємо  свої  кордони» (1 – 2 класи);  тренінг  «Захист  дітей  від  насильства  та  жорстокого  поводження» (10 клас), перегляд  відео:  «Безпечна  поведінка  з  незнайомцями»,  «Корисні  підказки.  Безпечний  простір»,  «Кричи,  біжи,  розкажи» (1 – 2 клас).

У  рамках  акції  класними  керівниками  проведено  низку тематичних виховних заходів, бесід та інтерактивних занять:  квести: «Мій улюблений світ без насильства», «Подорож  на  острів  ПРАВ»; години  спілкування:  «Порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми», «Твоє життя – твій вибір», «Про булінг для дітей», «Формування гендерної культури»; класні години: «Ні булінгу!»,«Правовий букварик», «Я – маленький громадянин», «Право, обов’язок, свобода та відповідальність», «Соціальні мережі: етичні межі самовираження»; інтерактивне заняття «Зроби вибір на користь здоров’я. Захисти себе від ВІЛ/СНІДу»;  конкурс малюнків «Усі ми рівні в рідній Україні»;  перегляд соціального короткометражного фільму «Інвалідність – не вирок»; бесіда «Відповідальність неповнолітніх за скоєння кримінального злочину».

                                                                              

             

 

У кожного народу є своя святиня,

А для українок — вишита хустина.

 Світлий символ щастя й  ніжності в серцях,

Мов весна квітуча хусточка оця.

      07 грудня відзначається Всесвітній день української хустки.
Хустка — жіночний аксесуар, який є символом багатовікових традицій українського народу та має свою власну історію. Зараз хустина виступає у якості гарного аксесуару, що вдало доповнює образ.

Неймовірно розкішні та красиві хустини в народному стилі уквітчали сьогодні наш  навчальний  заклад. Тут влаштували  флешмоб: дівчата продемонстрували, як хустку можна перетворити із звичного елементу гардеробу у вишуканий декор. Це було стильно і модно. Одягаймо українське. Це — код нашої нації, наш тренд.

                                                                              

             

 

 

 

5 грудня в світі відзначається Міжнародний день волонтерів. Це добровольці, які без будь-якої нагороди трудяться на благо суспільства і Батьківщини. Свято засноване Генеральною Асамблеєю ООН в 1985 році. В Україні волонтерський рух зародився у 90-х роках, а розцвів у 2014 році під час початку війни з росією. Це свято стало особливо важливе для України у 2022 році. Саме волонтери допомагають українським військовим, збирають для них ліки, обладнання та амуніцію, постачають на фронт їжу та буржуйки. Без волонтерської праці армії було б набагато важче. Під час війни у стрій волонтерів стали учні, вчителі та батьки нашого  навчального  закладу.

З  лютого 2022  року  учасники  освітнього  процесу  виготовили  та  передали  захисникам  30  маскувальних  сіток, 150  окопних свічок,  зібрали  та  виручили  під  час  ярмарки 43888 грн., які  витратила  на  потреби  Збройних  сил  України. Провели благодійну  акцію «На смітник не викидай – краще на переробку передай»,  під  час  якої  зібрали  13.400кг  пластмасових  кришечок,  які  передали  на  виготовлення  турнікетів  для  наших захисників.

Дякуємо усім за небайдужість, милосердя, добро, яке ви даруєте людям,  наближаючи нашу Перемогу. Україна пишається вами!
Разом до Перемоги!

                                                                              

             

                                                               

           

 «Щедрий Вівторок» — Всеукраїнський день добрих справ, який цього року відзначають 28 листопада. Мета руху «Щедрий Вівторок» об’єднати всю країну навколо добрих справ. За   ініціативи  благодійної  організації «Фонд родини Загорій» у   навчальному  закладі  проведено  «Урок  доброти». Проведення такого заходу є надважливим, оскільки інформує  учасників  освітнього  процесу про міжнародну спільноту «Щедрий Вівторок» та розвиває культуру благодійності серед українців. 

                                                               

           

З метою формування у здобувачів освіти національної ідентичності, самобутності, любові до державної мови, поваги до культурного та історичного минулого України, культивування кращих рис української ментальності на засадах наскрізного патріотичного виховання, популяризації книгочитання з 01 по 31 жовтня 2023 року в навчальному  закладі  проведено  місячник  шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».

Протягом  місячника  проведено  історичні години   «Нескорена та незламна Україна», години мужності «Збройні сили України – захисники і опора країни», години шани  «Шануємо Вас, наші захисники!», дискусія «Захист України – обов’язок кожного громадянина?», години державності  «Незалежна і свята ти – мати Україна», конкурс  віршів  «Моя незламна Україна»,  благодійна акція  «Українській бібліотеці – українську книгу»,  буккросинг з літератури патріотичної тематики  «Передай книжку другу», перегляд презентації «Українські поети – захисники Вітчизни», літературна гра «Із історії української писемності», свято рідної мови «Мов джерельна вода – рідна мова моя».

                                                               

           

18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми

З нагоди відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми та з метою підвищення обізнаності здобувачів  освіти  щодо торгівлі людьми,  роз’яснення можливих ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми та можливостей отримання постраждалими комплексної допомоги у державних інституціях,  соціальним  педагогом  Колісник  Ніною  Василівною було  проведено  заняття  «Протидія  торгівлі  людьми»,  урок  «Живи  вільно»,  заняття  «Людина  не  товар»,  рольова гра «Поїздка за кордон: за і проти»,  перегляд та обговорення відеофільмів: «Запобігання торгівлі людьми та експлуатація дітей», «Скажи «Стоп» торгівцям людьми». Класними  керівниками  проведено  години спілкування: «Торгівля людьми: це може трапитись з кожним», «Безпечне працевлаштування», «Рабство. Чи існує воно сьогодні?», «Що таке торгівля людьми і чому вона продовжує існувати?», «Чому в ХХІ столітті існує рабство?», «Торгівля людьми - сучасний прояв рабства.», «Як уберегти себе від пастки рабства?».

                                                               

           «Бажання творити добро об’єднує людей, а творити добро можна по-різному».

Саме під таким гаслом у  вересні  здобувачі  освіти  вкотре долучилися до благодійної акції «5 картоплин». Основна мета цієї акції – надання допомоги родинам, які мають особливий статус  внутрішньо переміщені  особи.  Класні колективи проявили своє милосердя та взяли активну участь в благодійній акції.

 

Виховання здорового покоління  зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєними алгоритмами дій в умовах надзвичайних ситуацій, одне з пріоритетних завдань, яке стоїть перед навчальним  закладом.

З 1 по 8 вересня  у навчальному  закладі  було проведено Тиждень  знань з основ безпеки життєдіяльності.

 Основна мета проведення тижня  – допомогти сформувати у здобувачів освіти свідоме ставлення до свого життя і здоров’я, оволодіти основами здорового способу життя, життєвими навичками безпечної для життя і здоров’я поведінки у повсякденному житті та при виникненні надзвичайних ситуацій.

Відповідно до тематики Тижня було проведено такі заходи:

  • Єдиний урок з безпеки життєдіяльності та правил дорожнього руху (1 – 11 кдаси);

  • бесіда «Стій! Увага! Йди!» (1-4 класи);

  • дискусія «Дорога до школи» (5-7 класи);

  • виховна година «Це повинен знати кожен. Надання першої медичної допомоги» (9-11 класи);

  • аукціон ідей «Що означає безпека»;

  • творчі уроки з біології та предмету основи здоров’я;

  • вікторина щодо знань правил пожежної безпеки  (5-9 класи);

  • виставка методичної та науково-популярної літератури «Безпека понад усе»;

  • вікторина в малюнках «Обережно! Небезпека!»;

  • хвилинки дискусії «Будь обережним на вулиці і вдома»;

  • практичне заняття з евакуації на випадок виникнення надзвичайних ситуацій  та відпрацьовано схему оповіщення учасників освітнього процесу;

  • ознайомлення батьків з алгоритмом дій під час виникнення надзвичайних ситуацій.

Проведена робота була змістовною, корисною, цікавою. Діти показали достатній рівень знань з правил безпеки життєдіяльності.

 

Найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я був і залишається спорт. Доброю традицією нашого  навчального  закладу  стало проведення Олімпійського тижня та Тижня фізкультури і спорту. Цього року він пройшов з 1 по 8 вересня. Мета тижня - поширення ідей олімпійського руху в Україні, формування у дітей мотивацій до здорового способу життя, виховання учнів на гуманістичних ідеалах олімпізму.
У рамках Тижня були проведені такі заходи: змагання «Спорт – це здоров’я», перегляди мультимедійних презентацій, вікторина «Ми зі спортом дружимо», естафета «Швидше! Вище! Сильніше!», змагання з  футболу та  волейболу, для найменших – веселі ранкові руханки та фізкультхвилинки.

 Багато позитивних емоцій, заряд бадьорості та гарного настрою отримали всі учасники заходів. Діти продемонстрували свої спортивні здібності, техніку виконання фізичних вправ, згуртованість, дружбу. Тиждень був насичений, цікавий та змістовний. Побажаємо учням  успіху в подальших спортивних звершеннях, адже спортивне життя закладу не обмежується одним тижнем, попереду у кожного ще багато спортивних досягнень.

2022 - 2023 н.р.

 

Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.

До Дня пам'яті та примирення  у  навчальному  закладі  проведено  уроки пам’яті,  виховні години, круглий  стіл  «Молодість  проти  війни»,  година-реквієм  «Подвиг  немає  забуття», виховний  захід  «Пам’ятаємо!  Перемагаємо!», оформлено книжкову виставку «Перегортає пам’ять сторінки».

Після  закінчення  заходів учасники  освітнього  процесу  поклали  квіти до підніжжя пам’ятників загиблим в роки Другої світової війни.

Пам’ятаємо тих, хто боровся за Україну у роки Другої світової війни! Шануємо тих, хто воює за неї сьогодні!

 

 Яскравим і незабутнім стало свято «Прощавай, початкова школо!»,   яке відбулося 25 травня  2023 року.  Учні 4 класу дякували першій  учительці Маляр  Тетяні Іванівні за те,  що  навчила читати, писати,  за  цікаві  уроки,  змістовні  виховні  заходи,  за  чуйність,  витримку  та  доброту.

     Перегорнута ще одна сторінка шкільного життя. Попереду нові вчителі, друзі, предмети, перемоги. Це свято залишиться яскравим спогадом в серцях майбутніх п'ятикласників.

   Вітаємо випускників і бажаємо їм гарного літнього відпочинку, піднесеного настрою та приємних подій  під  мирним  українським  небом!

 

 

День вітання і прощання

Свято перших Букварів.

Перша сходинка зростання

Для найменших школярів.

30  травня першокласники прощалися з найпершою книжкою, яка навчила читати, писати, за допомогою якої прочитали найперше слово в своєму житті. Свято  прощання  з Букварем  - це  демонстрація перших досягнень, сміливих кроків та творчих здобутків найменших учнів школи, це перша сходинка у шкільному житті, яку першокласники подолали разом зi своєю першою учителькою  Валентиною  Вікторівною, яка стала їм  другою мамою, другом  і мудрим наставником.

Бажаємо першокласникам  надалі розвивати свої таланти та здібності.

Свято закінчилося, але шлях до знань тільки розпочався! І ми впевнені, що цей шлях буде легким та радісним!

 

«Як не буде птахів, то і людське серце стане черствішим»

Михайло Стельмах

 

Щорічно 1 квітня у світі   відзначається Міжнародний день птахів. Саме цього дня в 1906 році  була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель.

До Міжнародного  дня птахів  у  бібліотеці  навчального  закладу  проведено  свято  зустрічі  птахів  «Зустрінь  птаха,  як  друга»  а  також  оформлено  тематичну  виставку  «Крилаті  мандрівники». Протягом  заходу  учні  розповідали про народні прикмети, пов`язані з птахами, розгадували загадки,  складали  прислів’я,  декламували  вірші. 

Допоможіть птахам, і вони щиро віддячать вам за допо­мо­­гу. Ні­коли не руйнуйте гнізд, щоб наступні покоління людей могли також радіти ніжній ме­лодії пташиної пісні. Охороняйте бра­тів наших менших!, – наго­лосила  Марія  Василівна, бібліотекар  навчального  закладу.

 

З метою  розширення знань учнів про виникнення книжки, її структу­ру та основні елементи,  формуваня бібліотечно-бібліографічних,  книго­знавчих вмінь та навичок,  виховання любові  та  шанобливого ставлення до книги   проведено  бібліотечний  урок  «Твій  друг - книга», оформлено  книжкову  виставку  «Книга – джерело  знань».

 

                                                                                                                                                

Мова – одне  з  найцінніших  надбань,  які  створили  й  залишили  наші  попередники.  Мова  є  душею нації,  її  генетичним  кодом,  у  її  глибинах  народилося  багато  скарбів,  якими  пишається  наш  народ.

21  лютого  відзначається  Міжнародний  день  рідної  мови.  Це  відносно  молоде  свято – до  календарів  усього  світу  воно  ввійшло  тільки  у  1999 році.  В  Україні  воно  також лише  почало  писати  свою  історію, хоча  сама  проблема  мови  на  українських  землях  нараховує  кілька  століть.

До  Міжнародного  Дня  рідної  мови  долучилася  вся  наша   шкільна  родина. Протягом тижня  в  стінах нашої  Альма – матері  було  проведено  різноманітні  заходи,  в  яких  взяли  участь  учні  та  вчителі  української  мови  та  літератури:

  • Написання диктантів про мову;

  • Круглий стіл «Рідна мова – моя честь і гідність»;

  • Уроки вільних думок: «Я знаю силу слова», «Я з дитинства звик до того, щоб чути українську і російську мови»;

  • Уроки-мандрівки в минуле: «Із сивої глибини віків бере початок наша мова...», «Піднімемо завісу віків»;

  • Мовні вікторини: «Як ми говоримо», «Мовна скарбничка», «У світі цікавих слів і висловів»;

  • Усний журнал «Мовний дивосвіт»;

  • Майстер-клас «Добрий день!» мовами світу»;

  • Читання та обговорення легенди про виникнення української мови;

  • Виховний  захід.  Мюзикл  «Попелюшка»

 

Любіть Україну, як вірні сини

Віддати життя їй готовіє,

Як юні сини, що життя віддали

Під Крутами всі, як Герої…

 

29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

Цього року 29 січня Україна відзначає 105 років визначного бою під Крутами. В історії ця битва зовсім невеличка і не є зразком військового мистецтва. Але вона це – символ нескореного духу нашої нації.

З метою вшанування пам’яті загиблих під Крутами у нашому закладі освіти проведено цикл заходів, а саме:

  1. Виховні години:

  •  «Бій під Крутами – героїчний вчинок української молоді»

  • «Вони полягли за Батьківщину»

  • «Крути –  героїчна боротьба української молоді»

  1. Усний журнал «Герої Крут- ніхто не  забутий»

  2. Віртуальна подорож у часі «Понад Крутами вічність сурмить»

  3. Інформаційна година «На Аскольдовій могилі український цвіт поліг!»

  4. Перегляд  відеофільму  «Герої Крут.  Україна: забута історія – Крути – Молода  Кров»

                                                                                                                                                 

 

                                                                                                                                                 Волонтери   2023

             Продовжуємо волонтерити та наближати перемогу, 16 лютого передали на передову маскувальну сітку та окопні свічки.

Святий Миколай - 2022

Зима дуже багата на свята, і відкриває календар одне із найулюбленіших свят для дітей – День Святого Миколая, свято любові і душевної теплоти. Кожна дитина сподівається на маленьке диво і з нетерпінням його чекає. Це свято - прекрасний привід впустити в свій будинок казку і насолоджуватися нею разом з дітьми, а вони вміють це робити краще за всіх. Така казка завітала і в наш  навчальний  заклад. Учні  1 – 4  класів  під  керівництвом  класних  керівників Колісник  В.В., Свистун  М.І.,  Желавської  З.В.  та  Маляр  Т.І.   ознайомили присутніх з історією свята, розповіли про благодіяння Миколая-Чудотворця, читали  вірші, співали пісні,  брали  участь  у  цікавих  конкурсах. По закінченню заходу діти отримали подарунки від Святого Миколая. А Святий Миколай побажав усім мирного  неба, міцного  здоров’я, гарного настрою, та незабутніх зимових канікул.

Волонтери 2022  н.р.

 

У складний для нашої країни час, коли наші  воїни-захисники обороняють Україну від російської агресії, ми теж не можемо залишатися байдужими.  Здобувачі  освіти  та  працівники  навчального  закладу  також долучаються до волонтерської роботи для підтримки армії. Зокрема, плетемо  маскувальну сітку,виготовляємо окопні свічки, малюємо малюнки.

Зав’язуючи вузликами стрічки на сітці, ми  наближаємо  нашу Перемогу.

  Щорічно 1 грудня в усьому світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

З метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, зокрема, ВІЛ/СНІДу, та толерантного ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД, у опорному  навчальному  закладі проведено ряд заходів: 

  •  Інформаційна хвилина «Скажемо наркоманії - НІ»;

  •  Урок-застереження «СНІД –безповоротно змінює життя»;

  •  Вікторина для  учнів 8-9 класів  «Що треба знати про СНІД»;

  •  Виховні години та бесіди у 1-9 класах:

  • «СНІД - безповоротно змінює життя»;

  •  «Ставлення оточуючих до ВІЛ - інфікованих людей»;

  • «Всесвітній  день  боротьби  зі  СНІДом»;

  •  «СНІД – не  залишимось  байдужими»;

  • «Я  за  здоровий  спосіб  життя!  Ні!  Наркотикам»;

  • «Вибір  є  завжди  у  кожного  з  нас,  життя  без  алкоголю,  наркотиків  та  тютюну».

  • Виховний  захід  «Зупинемо  СНІД  поки  він  не  зупинив  нас».

 

Україна – територія Гідності і Свободи! Вона довела це подіями, які розгорталися на Майдані в 2004 і 2013 роках. Це було важке випробування, але українці довели свою любов до країни, честь і мужність.

21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи. В цей день Україна вшановує Героїв Небесної Сотні та всіх українських воїнів, які брали і беруть участь у війні на сході держави, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі. Усі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь. З метою вшанування патріотизму і мужності українців, які стали на захист прав і свободи національних інтересів українського народу в навчальному закладі  було проведено ряд тематичних  заходів.

Години  спілкування: "Вільні творять майбутнє", "У пам`ять нашій вони залишились назавжди ", "Революція Гідності - погляд у майбутнє"

Виховні заходи : " Хто загинув за Вкраїну, буде жити у віках ","Україна - територія гідності та свободи "

 Круглий стіл:   "Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе"

 

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

У рамках акції «16 днів проти насильства» у навчальному закладі дуло проведено ряд заходів:

Виховні години:

"Світ без насильства очима дітей"

"Насильство поруч,як його уникнути?"

"Кримінальна індустрія: "біле рабство""

Бесіди:

"Хто попереджений той захищений"

"Про попередження насилля в сім'ї"

"Насильство в сімї: диференціація випадків"

16 днів 8.jpg

    День української  писемності  та  мови  - свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.

    У святковий День української писемності та мови  у  навчальному  закладі під керівництвом учителів української мови  Маковєєвої Л.І. ,Єфремової І.М. було проведено  конкурс  КВК  "До мови доторкнімось серцем" та  флешмоб-переможну  поему  про  мову  «Я  подолаю  тебе,  враже,  рідним  словом…».  Виступ  учнів розпочався  словами: «Моя  рідна  Україна…Вистраждана  слізьми  нескореного  народу,  пошматована  ворожими  списами,  але  непереможна,  вільна  й  незламна… Ти  вистоїш,  мамо-Україно,бо  маєш  такий  потужний,  унікальний,  співучий  і  мелодійний  код,  який  об’єднує  націю,  соборує  всіх  нас,  дає  життєдайну  силу,  напуває  соками  правди  й  любові  молоді  українські  пагони…Це  наша  рідна  українська  мова!»  а  завершився  переробкою  «Наша  мова – світла  і  пречиста»  на  мелодію  пісні  «Ой,  у  лузі  червона  калина».

Виставка композицій "Дивовижні осінні фантазії"

 

Конкурс онлайн - малюнків  до Дня захисників та захисниць України

 

Хтось творить красу словом, хтось - звуком, а хтось - кольорами. Радість, яку дають нам картини - це радість участі разом з художником в тому процесі пізнання світу, який ми називаємо  мистецтвом.

         Щорічно у другу неділю жовтня в Україні відзначається День художника. Напередодні цього дня, в нашому навчальному закладі, бібліотекарем Колісник Ніною Іванівною, було організовано бібліотечний урок  для учнів 11 класу. 

 

У  нашому навчальному закладі було проведено   Всеукраїнську благодійну акцію "Смілива гривня", яку ініціював Національний банк України. В межах акції ми збирали монети номіналом 10, 50 копійок, та 1, 2, 5 ,10 гривень.  Зібрані  кошти в сумі 553 грн. 70 к. ми передали   на допомогу Збройним Силам України.

Мета проведення акції – не тільки зібрати кошти на допомогу Збройним Силам України та дати можливість українцям зробити свій внесок у перемогу, а й поширити культуру благодійності серед дітей та молоді нашого навчального закладу.

З 5 вересня по 30 вересня

у навчальному закладі проводилася акція "П'ять картоплин"

bottom of page